تاییدیه چاه ارت

تاییدیه چاه ارت

تاییديه چاه ارت، نمونه فرم تاییدیه چاه ارت، تاییدیه ارت و تاییدیه چاه ارت وزارت کار

تاریخ بروز رسانی: خرداد ماه 1403

تاییدیه ارت وزارت کار

تاییدیه چاه ارت وزارت کار طبق ماده 22 آيين نامه حفاظت تاسیسات الکتریکی کارگاه چند سالی است که برای صنایع و کارخانجات صنعتی اجباری شده و از تاریخ 1394/4/1 تاییدیه چاه ارت برای ساختمان های مسکونی و تجاری الزامی شده است. از این رو و با توجه به دستورالعملهای وزارت کار، جمعی از کارشناسان ارشد ایمنی برق که عضو انجمن متخصصین مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي می باشند، دست به دست هم داده اند تا همگام با علم ودانش روز دنيا و بهره گيري از تجارب پروژه هاي اجرايي ارت، مطابق با استانداردهاي بين المللي آماده ارائه تایید ارت وزارت کار و خدمات به كليه شركت ها، كارخانجات و مراكز صنعتي مي باشند.

هزینه و قیمت صدور تایید چاه ارت

 1. تاییدیه ارت ساختمان های مسکونی و تجاری

  توضیحات: برآورد هزینه صدور این نوع تاییدیه بسته به تعداد حلقه چاه ارت متغیر می باشد.

  قیمت: تماس با کارشناسان دفتر تهران ارت.

 2. تاییدیه ارت شهر بازی ها

  توضیحات: برآورد هزینه صدور این نوع تاییدیه وابسته به تعداد حلقه چاه ارت و تعداد دستگاه های شهر بازی دارد.

  قیمت: تماس با کارشناسان دفتر تهران ارت.

 3. تاییدیه سیستم ارت کارخانجات صنعتی

  توضیحات: برآورد هزینه صدور این نوع تاییدیه وابسته به تعداد حلقه چاه ارت و تعداد هر انشعاب الکتریکی کارخانجات صنعتی دارد. (هر انشعاب شامل: تابلوهای دیواری و ایستاده، دستگاه های الکترویکی مجموعه، بدنه و اسکلت فلزی و ... آن کارخانه یا کارگاه صنعتی دارد)

  قیمت: تماس با کارشناسان دفتر تهران ارت.

نکته: در بعضی از پروژه‌ها به درخواست کارفرما می‌توام فقط تست چاه ارت را انجام داد و تاییدیه چاه ارت را به مرحله درخواست ایشان سپرد. هزینه و قیمت هر تست چاه ارت به تنهایی 1,000,000 تومان می باشد.

فرم تاییدیه چاه ارت

فرم تاییدیه چاه ارت

فرم تاییدیه چاه ارت صفحه یک از چهار

فرم تاییدیه چاه ارت

فرم تاییدیه چاه ارت صفحه دو از چهار

فرم تاییدیه چاه ارت

فرم تاییدیه چاه ارت صفحه سه از چهار

فرم تاییدیه چاه ارت

فرم تاییدیه چاه ارت صفحه چهار از چهار

چک لیست چاه ارت (فرم بررسی سیستم ارت و چاه ارت)

بسمه تعالی

نمونه فرم تاییدیه چاه ارت کارخانجات صنعتی

مدیریت محترم ..................

با سلام و احترام

پیرو ارزیابی سیستم اتصال به زمین آن .................. واقع در .................. در تاریخ .................. گزارش می نماید که سیستم اتصال به زمین .................. بر اساس مستندات پیوست، در شرایط موجود مورد تاييد می باشد.

شایان ذکر است این گواهینامه صرفا به منزله تایید سیستم اتصال به زمین (تاییدیه چاه ارت یا تاییديه چاه ارت) آن واحد صادر گردیده است و سایر موارد مرتبط با ایمنی برق را شامل نمی شود.

اعتبار این تاییديه چاه ارت یکسال از تاریخ صدور آن است.نام مشاور

امضاء

بسمه تعالی

نمونه فرم بررسی سیستم چاه ارت (ارتینگ)

نام شرکت / کارخانه:
آدرس:
نوع فعالیت و تولید:
جریان الکتریکی مصرفی کل کارخانه:
تعداد کارکنان:
تعداد سوله ها / کارگاهها:
تعداد و نوع دستگاهها در هر کارگاه:
تعداد میزهای کار:
نوع سیستم:
تعداد چاه های فعال:
موقعیت مکانی هر چاه:
 • موقعیت چاه ارت الف:
 • موقعیت چاه ارت ب:
نوع الکترودها:
وجود شینه در بالای چاه:
نوع خاک در محل هر چاه:
مقاومت الکتریکی مستقل چاه ها:
مقاومت الکتریکی کل سیستم:
وضعیت شینه ارت در تابلوی اصلی برق:
وجود کفپوش عایق پای تابلوی برق:
نحوه اتصال و همبندی سیم ارت به دستگاه ها:
نحوه اتصال و همبندی سیم ارت به اسکلت سوله یا ساختمان:
نحوه اتصال و همبندی سیم ارت به لوله کشی آب:
اتصال بدنه تابلوهای فرعی به ارت:
توضیحات:

سایر مواردی که در ارتباط با سیستم اتصال به زمین کارگاه با مفاد آیین نامه های حفاظتی سیستم اتصال به زمین و تاسیسات الکترونیکی در کارگاه ها مغایرت دارد، ذکر شود: (با ذکر ماده مرتبط)

با توجه به نتایج بررسی های بعمل آمده چاه ارت و سیستم اتصال به زمین (ارتینگ) شرکت / کارخانه .................. مورد تایید می‌باشد/ نمی باشد.

نام و نام خانوادگی مشاور:

امضاء

نام و نام خانوادگی و سمت نماینده شرکت/کارخانه:

امضاء

نظرات:

محسن ارشادی

1397/10/17

با سپاس از توضیحات ارزنده شما اگر امکان دارد چگونگی دریافت مجوز تاییدیه ارت را نیز بفرمایید سپاسگذارم

تهران ارت:

1397/10/18

سلام همانطور که مطلع هستید مبحث ارتینگ یکی از مباحث نو و جدیدی هست که در کشور ما طی سالهای اخیر مطرح شده است، هرچند که در کشورهای دنیا قدمت بیش از 60 سال دارد. هدف اصلی سازمان وزارت کار و رفاه اجتماعی جهت اخذ پروانه به افراد صلاحیت دار این بود که اجرای چاه ارت و سیستم ارتینگ توسط افراد مجرب و متخصص انجام پذیرید و یک سیتم ارتینگ ایمن مطابق استاندارد بین المللی اجرا گردد لذا سازمان وزارت کار و رفاه اجتماعی به کلیه ارگانها و سازمانها و علل خصوص وزارت مسکن و شهرسازی که متولی نظارت بر ساختمانها، مراکز تجاری و اداری می باشد پیشنهاد می‌کند برای اجرای چاه ارت و سیستم ارتینگ از افراد صلاحیت دار که مجوز لازم را از مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار و رفاه اجتماعی اخذ کرده، استفاده کنند. گروه مهندسی تهران ارت افتخار دارد بیش از یک دهه مجری صلاحیتدار در زمینه چاه ارت، سیستم ارتینگ و لایتنینگ می باشد و تا کنون سعی کرده در اجرای سیستم ارتینگ به کارفرمایان خود شناسنامه چاه ارت و سیستم ارتینگ ارائه دهد که در آن متریال استفاده شده، استانداردهای اجرایی کار، نوع و روش اجرا را بیان نموده. این گواهینامه و تاییدیه برای کاربرانی که سالیان بعد مالک و استفاده کننده این سیستم ارتینگ خواهند بود.

خلیلی

1397/07/15

با سلام، من ناظر ساختمان هستم و از سازنده درخواست مراجعه به یک شرکت معتبر برای تست و صدور تاییدیه فیوزهای ایمنی جان RCD را دارم. آیا شما خدماتی در این زمینه ارائه می دهید. پیشاپیش تشکر از پاسخگویی شما

تهران ارت:

1397/07/16

سلام خدمت ناظر محترم بله تیم متخصص ما اکثرا پایه یک نظام مهندسی در زمینه تاسیسات الکتریکی ساختمان می باشند و عضو کارشناسان وزارت کار نیز هستتد از سال 94/4/1 سازمان نظام مهندسی تهران بخشنامه ای صادر کرد به کلیه ساختمانهای تحت نظارتشون که از این تاریخ باید کلیه ساختمانها و مراکز تجاری و اداری مجهز به کلید محافظ جان (RCD) و سیستم ارتینگ استاندارد باشند. یکی از آیتم هایی که گروه مهندسی تهران ارت جهت تائیدیه ارتینگ ساختمانهای مسکونی با سعه صدر و دقت بررسی می‌کند عملکرد صحیح کلید محافظ جان می باشد، خیلی از موارد دیده شده است به علت درست عمل نکردن کلید محافظ جان در ساختمانها مشکلاتی را برای ایمنی افراد و سلامت ساکنین مجموعه و حتی تجهیزات الکتریکی مجموعه بوجود آورده است.

لطفا نقد یا دیدگاه خود را برای ما ارسال بفرمائید

میزان رضایت شما از این بخش:(اطلاعات تماس و ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
(7 رای، %85)